Подробнее на сайте: https://newsinit.ruhttps://newsaim.ru https://targetnews.ru https://newsnight.ru Go to top of pagehttps://calmnews.ruhttps://rawnews.ru https://newsquick.ruhttps://newsabc.ruhttps://sidenews.ruhttps://bordernews.ru https://newsmoment.ruhttps://branchnews.ru https://exactnews.ruhttps://newsrecent.ruhttps://news720.ru

Найчастіше слово «стерилізація» викликає неприємні відчуття і ріже слух. Та насправді це не так жахливо, як звучить.

Ваша собака чи кіт не страждатиме від того, що в нього немає сексуального потягу. Після стерилізації тварина не почувається неповноцінною, не потерпає від психічних розладів чи кризи. Не переносьте власних фізичних та емоційних потреб на свого улюбленця.

Стерилізація не є унікальною або складною процедурою. Операція безболісна для тварини, оскільки виконується під загальним наркозом і триває від 15 хвилин до години. Дія наркозу минає за день-два, а за два тижні можна розраховувати на повне відновлення.

Стерилізація подовжує тварині життя і сприятливо впливає на її здоров‘я

Правильна стерилізація є профілактикою хронічної ниркової недостатності, хронічної патології печінки, інтоксикації при ендометритах, запобігає простатиту, пухлинам простати й аденоми пері анальних залоз; значно знижує ризик виникнення пухлин молочних залоз (особливо якщо тварину стерилізують до настання статевої зрілості), пірометри (гнійного запалення матки); унеможливлює розвиток пухлин, інфекції матки та яєчників, венеричні хвороби.

У самок слід видаляти одночасно і матку, і яєчники (оваріогістеректомія), у самців – яєчники (орхіектомія). Загальноприйняте слово «стерилізація» не зовсім вірне з медиточної точки зору. Такі операції називають кастрацією.

Стерилізація не зробить з вашої тварини лінька-тюхтія.

Собака не втратить охоронних якостей, а кіт – здатності до полювання чи грайливості, оскільки природні  інстинкти самозбереження, захисту території та сім‘ї не залежать від дії статевих гормонів. Кожна тварина – це індивідуальність із власним характером, темпераментом, інтелектом, здібностями.  Щоб ваших улюбленець не набрав зайвих кілограмів, не йдіть у нього на поводі, коли він канючить їжу. Годуйте лише в тій кількості, що потрібна для нормальної фізичної норми. Звісно, у тварини має бути можливість активно рухатися та регулярно виконувати вправи. А кому з нас завадять дієта та фізичні навантаження?

Винагорода за добрий вчинок.

Стерилізовані тварини  майже ніколи не мітять території, рідше встряють в бійки, слухняніші. У них зменшується  дратливість і напади агресії, схильність псувати речі. Постійне бажання втекти в пошуках партнера зникає. Хіба ви хочете, або під час романтичної подорожі ваш гавчик або нявчик потрапив під машину, травмувався чи загубився?

Використання гормональних препаратів для пригнічення статевого потягу призводить до гормональних порушень, унаслідок чого виникають кісти й пухлини яєчників, піометра, пухлини молочних залоз, цукровий діабет, патології надниркових залоз – список можна продовжити.

Ви думаєте, що легко знайдете дім для всього потомства вашої кішки чи собаки?

Вам справді може пощастити. Але кожна домівка, що прихистить ваше кошеня чи цуценя, народжене з примхи чи бездумності, могла б стати помешкання та другим шансом для якоїсь знедоленої  тварини.

У буд-якому разі пропозиція перевищує попит, тож не всім вистачить місця під сонцем. Наслідком цього є жорстка конкуренція за право знайти дім. Більшість тварин приречена на знищення, у кращому разі – життя на вулиці або в притулку.

Бездоглядні, покинуті собаки та коти розмножуються та скупчуються у зграї, лякаючи перехожих і викликаючи невдоволення. Люди, на жаль, не розуміють усіх труднощів існування знедолених тварин та безрадісності їхнього майбутнього. Більшість притулків перетворюються на «живі склади». Мільйони нікому не потрібних собак і котів знищують.

Кішки та собаки – домашні тварини, тож природні механізми популяції не працюють. За них маємо відповідати ми. Підтримуючи безконтрольне розмноження, ми сприяємо жорстокості. Адже у перенаселеному світі народження одного означає смерть іншого.