![]() |
|
Вигул собак
Дорослі собаки - не менше 3 годин на день розбити на 2-3 прогулянки.
Щенята - бажано після кожного годування.
Важливо! Собака повинна обов'язково отримувати фізичні навантаження згідно з особливостями своєї породи.
Вакцинація
Вакцинація дорослому собаці робиться 1 раз на рік для підтримки імунітету. Перед кожною вакцинацією за 7 -10 днів до неї необхідно дати собаці протиглистовий препарат, дозування повинна бути точно розрахована за вагою тварини.
Робиться це ось чому: у тварини, у якого є глисти, виробляється недостатній імунну відповідь на щеплення. Іншими словами, якщо прищепити ослаблений паразитами організм, тварина, навіть будучи вакцинованих, може захворіти (це називається прорив поствакцинального імунітету).
Доросла собак або щеня, що йде на щеплення, повинні бути клінічно здоровими. Вони повинні добре їсти, мати нормальну температуру тіла, ясні очі без витікань, не повинні мати навіть нежиті. Інакше організм виробить недостатній захист, адже захисні сили якраз знаходяться в боротьбі із захворюванням.
Після вакцинації в перші 3 - 7 днів необхідно витримати карантин. Цуценят не виводять на вулицю, а дорослих собак не рекомендується переохолоджувати, купати і давати фізичне навантаження. У підсумку Ваш щеня або собака будуть надійно провакциновані від: чуми, ентериту, парагрипу, гепатиту та двох штамів лептоспірозу, а також сказу.
Вакцинація цуценят робиться за схемою призначеної ветеринаром.
Важливо! Домашні собаки хворіють не тому, що заразилися, а тому, що не щеплені.
Дегельмінтизація
Собакам обов'язково потрібно проводити дегельмінтизацію кожні 3 місяці і перед щепленнями (не пізніше, ніж за 2 тижні перед щепленнями).
Боротьба з блохами та кліщами
У весняно-літньо-осінній період (з квітня по листопад) шерсть собаки потрібно обробляти спеціальними засобами проти кліщів і бліх.
Гігієна
Догляд за вухами. Вуха чистити не рідше 1 разу на місяць вологим ватним тампоном або використовувати спеціальні засоби для чищення вух. У нормальному стані внутрішня сторона вуха гладка, з невеликою кількістю світлої сірки, яка не має запаху. Якщо ви помітили мокнучі або темні виділення, неприємний запах, почервоніння, собака мотає головою, розчісує часто вухо лапою - це говорить про запалення вуха. У такому випадку потрібна консультація ветлікаря.
Догляд за кігтями. Здорові кігті темні, блискучі, не кришаться і не розшаровуються. Кігті підрізають по мірі їх виростання, в тих випадках, коли кігті НЕ сточуються самостійно. Рекомендується використовувати когтерез - гільйотина.
Важливо! Якщо вирішили взяти собаку приготуйтеся багато перетерпіти:
Погризені взуття, порвані шпалери, калюжі. Собака не відразу може засвоїти численні заборони. Карати за «злочини» можна, тільки заставши на МІСЦІ «злочину», в МОМЕНТ його вчинення, а ніяк не пізніше. Якщо ви взяли в будинок дорослу тварину, в період адаптації тварини категорично забороняється відпускати собаку з повідця на не огорожа території. Період адаптації тварини індивідуальний від 2-х тижнів до 1 місяця.